Chat with us, powered by AITable

Abdulaziz Tantik

Abdulaziz Tantik Kimdir? - En Sevilen ve En Çok Satan Kitapları 01. 1963 Mardin doğumlu. İlk, orta ve liseyi Adana’da okudu. 1982 Adana imam hatip lisesi mezunu (dışarıdan vererek) . Adana’da çeşitli sivil çalışmalar ve ilmi faaliyetlerde bulundu. Adana Gönüllü Teşekküller Başkanlığı yanında Adana Mazlum Der şube başkanlığı ve yöneticiliği yaptı. 2003 Eylül’ünden bu tarafa İstanbul’da yaşayan yazar, Özgün İrade dergisi editörlüğü,  Özgün düşünce dergisi yayın koordinatörü, Özgün duruş gazetesi yayın kurulu üyeliği ve yazarı olarak faaliyetler yaptı. bu sorumluluğu sürecinde yüze yakın söyleşiler yaptı. Akademya, entelektüel, aydın ve yazarlarla…  Dünyaya Yeni Söz ve Milat gazetesinde köşe yazarlığı, İslam dünyası, Dünya bülteni, Timeturk.com , Düşüncemektebi. çom, Hertaraf.com , şarkulavsat.com, mirathaber.com  gibi sitelerde yazılar yayınladı, yayınlamaya devam ediyor. Bilge adam ve Siyer dergisi gibi üç aylık dergilerde yazılar yayınladı. Siyer dergisi yayın kurulu ve danışmanlığı yapmaktadır…

Abdulaziz Tantik: okumalarını felsefe, tasavvuf ve İslam düşüncesi üzerine sürdürmekte olan yazarımız kitap çalışmalarına devam etmektedir.

Abdulaziz Tantik: yayınlanmış eserleri:

  • Abdulaziz Tantik: Yüzleşme, 2005, Çıra Yay.
  • Abdulaziz Tantik: Şehrin Yalnızlığında Benliğin Aşk Düşü, 2007 Çıra Yay.
  • Abdulaziz Tantik: Fıtrat ve Kulluk, 2009, Çıra Yay. İkinci baskı, Siyer Yay. Ekim 2022
  • Abdulaziz Tantik: İslamcılığın Arayışı, 2014, Pınar yay.
  • Abdulaziz Tantik: İslamcılar Nereye Koşuyor, 2018 Teklif yay.
  • Abdulaziz Tantik: İslamcılığı yeniden düşünmek, 2020 Çıra yay.
  • Abdulaziz Tantik: Kriz Yazıları, 2020,  çıra yayınları…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2013 yılında kurulan Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı; insanlığa örnek olacak ahlaklı, ilim ve tevazu sahibi; sağlıklı ve erdemli nesiller yetiştirme gayesiyle yola çıkmıştır.

Hızlı Menü

Copyright: © 2024 Mavera Ödülleri